Antti tavattavissa

Antti on tavattavissa seuraavasti:

Ke 1.5. Klo 11.00 Hyvinkää, Hitsaajat -patsas, vappupuhe

Ke 1.5. Klo 13.00 Helsinki, Kyösti Kallion patsas, vappupuhe

La 13.4. Klo 9.30 Mäntsälä, K-Citymarket, vaaliteltta

La 13.4. Klo 10.30 Jokela, markkinat

La 13.4. Klo 11.30 Järvenpää, kävelykatu

La 13.4. Klo 12.30 Tuusula, S-Marketin edusta

La 13.4. Klo 13.30 Nurmijärvi, S-Market Klaukkala

La 13.4. Klo 14.30 Espoo, Matinkylä, Iso Omenan edusta

La 13.4. Klo 15.30 Vantaa, Hämeenkylä, K-Supermarket

La 13.4. Klo 16.30 Vantaa, Myyrmanni

Pe 12.4. Klo 15.00 Espoo, Leppävaara, Sello, Cafe Buffo

Pe 12.4. Klo 16.10 Vantaa, Tikkuraitti, vaaliteltta

Pe 12.4. Klo 17.10 Järvenpää, Kävelykatu

Pe 12.4. Klo 18.00 Kellokoski, K-Supermarket

To 11.4. Klo 10 Mäntsälän lukio, vaalipaneeli

To 11.4. Klo 13 Kerava, kirjasto, vaalipaneeli

To 11.4. Klo 15 Espoo, Espoontori, Cafe Cakehouse

To 11.4. Klo 16.30 Järvenpää, Kahvila Tyyni

To 11.4. Klo 18 Kerava, Prisman edusta

Ke 10.4. Klo 10 Espoo, Haukilahden lukio, vaalipaneeli

Ti 9.4. Klo 18.30 Porvoo, Tuorilan koulu

Ma 8.4. Klo 11 Tuusula, Jokelan koulukeskus, vaalipaneeli

Ma 8.4. Klo 18-20 Radio Ylen Aikainen, Uudenmaan vaalitentti

La 6.4. Klo 10-11 Tuusula, Hyrylän S-Marketin edusta

La 6.4. Klo 15.30-16.30 Espoo, Leppävaaran maalaismarkkinat

Pe 5.4. Klo 17.30 Tuusula, Keski-Uusimaan auditorio, Kärkipaneeli (eduskuntaryhmien puheenjohtajat Antti Kaikkonen (kesk), Antti Lindtman (sdp), Leena Meri (ps) ja sisäministeri Kai Mykkänen (kok))

Pe 5.4. Klo 19.30 Hyvinkää, Kaupungintalon aula, Kärkipaneeli (Kaikkonen, Lindtman, Meri, Mykkänen)

Ke 3.4. Klo 19 Hyvinkää, vaali-iltamat, Jätinlinna

Ti 2.4. Klo 17.30 Espoo, Kino Tapiola, Kärkipaneeli (Kaikkonen, Lindtman, Meri, Mykkänen)

Ti 2.4. Klo 19.30 Vantaa, Tikkurila Cafe Bla Bla Bla, Kärkipaneeli (Kaikkonen, Lindtman, Meri, Mykkänen)

Ma 1.4. Klo 14 Lapinjärvi, Mehiläispesä

Ma 1.4. Klo 15.30 Ruotsinkylä, Gulf-Baari

Ma 1.4. Klo 17 Loviisa, ABC Kuninkaantie

Ma 1.4. Klo 19.30 Askola, Askola-Areena

Su 31.3. Klo 14-16 Tuusula, Jokelan monitoimitalo, Tuusulan Keskustan 70-vuotisjuhla, juhlapuhe

Su 31.3. Klo 11.00 – 12.30 Nurmijärvi, Klaukkalan markkinat

La 30.3. Klo 9-11 Hyvinkää, Hyvinkään markkinat

La 30.3. Klo 12 – 12.45 Pornainen, vaalitori

La 30.3. Klo 13 – 13.45 Sipoo, Nikkilän S-Market

La 30.3. Klo 15-16 Espoo, Vermon ravit

To 28.3. Klo 17-18 Vihti, Kahvila Il Punto

To 28.3. Klo 18.30 – 20.00 Lohja, Anttilan koulu, ministeri Annika Saarikko mukana ja muita ehdokkaita

Ti 26.3. Klo 18-19.45 Tuusula, kirjasto, vaalipaneeli

Su 24.3. Klo 11-12 Vantaa, Korson markkinat, Keskustan telttapiste

La 23.3. Klo 9-10 Järvenpää, kävelykatu

La 23.3. Klo 10.30-11.30 Kerava, Prisman edusta

La 23.3. Klo 12-13 Tuusula, Hyrylän S-Marketin kahvila

Ke 20.3. Klo 17 Porvoo, ilmastoilta, Porvoon yhdistyskeskus. Teemasta keskustelemassa ympäristöministeri Kimmo Tiilikainen, kansanedustaja Antti Kaikkonen, ja Porvoon kaupunginvaltuutettu Outi Lankia.

Ke 20.3. Klo 19 Kerava, Liikenneilta, ravintola New Sherwood. Keskustelemassa maakuntajohtaja Ossi Savolainen, kansanedustaja Antti Kaikkonen (kesk) ja maakuntavaltuutetut Pia Lohikoski (vas) ja Heikki Vestman (kok).

Ti 19.3.

Klo 11-12 Keravan lukio, vaalipaneeli

Klo 18-19.30 Nurmijärvi, tupailta, Saukontie 46

GoExpo-messujen Liikenteen tulevaisuus-vaalikeskustelu Helsingin messukeskuksessa la 16.3. klo 14.00.

Hakevuoren energiapäivän paneeli: Millä Suomi lämpiää- pe 15.3. klo 15.15. Energiapäivä pidetään Askolan Vahijärvellä, Hakevuori oy:n tiloissa osoitteessa Mäntsäläntie 704, Askola.

Uudenmaan kierros 8.-11.3.

Perjantai 8.3.

klo 13.30 Espoo, kauppakeskus Sello, Roberts Coffee

klo 15.00  Vantaa, kauppakeskus Jumbo, K-Citymarket,

klo 16.30  Nurmijärvi, kahvila-konditoria Leivari

klo 18.00 Tuusula, kunnantalon valtuustosali,

Lauantai 9.3.

klo 9.30 Kerava, kävelykatu, Prisman edusta

klo 10.30  Järvenpää, K-Citymarket, kahvila

klo 11.30 Hyvinkää, tori

klo 13.00  Mäntsälä, tori

klo 14.30 Porvoo, Porvoon Paahtimo

klo 16.00 Loviisa, Konditoria-Cafe Vaherkylä

Sunnuntai 10.3.

klo 13.00 Karkkila, linja-autoasema, Käsityöläiskahvila

klo 14.30 Vihti, Nummela, kahvila Il Punto

klo 16.00  Lohja, Karjalohja, Horttiherttua

Maanantai 11.3.

klo 14.30 Kirkkonummi, kauppakeskus Kirsikka, Cafe Cleopatra

klo 16.00 Siuntio, kuntakeskus, Fanjunkarsin torppa

klo 17.30 Raasepori, ABC Karjaa

klo 19  Hanko, Itäsatama, kahvila Roxx